امام جمعه پرندک: اروپایی ها از پشت به ما خنجر زدند.آیا باید به آن ها امیدوار باشیم؟
امام جمعه پرندک: اروپایی ها از پشت به ما خنجر زدند.آیا باید به آن ها امیدوار باشیم؟

خطبه اول: پس از حمد و ثنای الهی و توصیه به تقوا و تبریک سال جدید به موضوع سبک زندگی و مسئله خانواده در اسلام پرداخت و در اهمیت احسان به پدر و مادر ابتدا آیه ۸۳ سوره بقره را تشریح نمود که: خدای تعالی می فرماید: «و اذ اخذنا میثاق بنی اسرائیل ان لا […]

خطبه اول:

پس از حمد و ثنای الهی و توصیه به تقوا و تبریک سال جدید به موضوع سبک زندگی و مسئله خانواده در اسلام پرداخت و در اهمیت احسان به پدر و مادر ابتدا آیه ۸۳ سوره بقره را تشریح نمود که: خدای تعالی می فرماید: «و اذ اخذنا میثاق بنی اسرائیل ان لا تعبدون الا الله و بالوالدین احسانا…» و ما از بنی اسرائیل پیمان گرفتیم که غیر خدا را عبادت نکنید و به پدر و مادر خود و به خویشان و یتیمان و نیازمندان احسان نمایید و… .

همچنین در۴ آیه که خداوند احسان به والدین را مطرح میکند در کنار توحید از آن یاد می کند که این اهمیت موضوع را می رساند که احسان یک مرحله بالاتر از عدل و انصاف می باشد؛کسی که حقوق پدر و مادر را رعایت نکند حتی انصاف را هم رعایت نکرده است، در حالی که خداوند تعالی نسبت به پدر و مادر خواسته است که احسان و نیکی انجام شود… . و آیه دیگری که مربوط به احسان به والدین است آیه ۳۶ نسا می باشد که ایشان به شرح آن پرداختند.

وی همچنین سه حدیث از پیامبر(س) نقل نمودند از جمله آن که:حضرت می فرمایند: دوسال سیر و حرکت کن تا پدر و مادر خود را احسان  و نیکی کنی و یکسال سفر کن تا صله ارحام را به جا آوری در حالی که برای عیادت مریض یا تشیع جنازه می‌فرمایند چند کیلومتر را سیر کن تا آن کار ها را انجام دهی که این اهمیت احسان به والدین و صله ارحام را می رساند.

خطبه دوم:

پس از حمد و ثنای الهی و درود بر پیامبر و اهل بیت آن حضرت و توصیه به تقوا حدیثی از امیرالمومنین(ع) نقل نمود که آن حضرت می فرمایند: خدا را شناختم با از بین رفتن عزم و تصمیم قطعی و حل و گشوده شدن گره های زندگی و شکستن همت و اراده انسان… .

وی سپس درباره سالروز رحلت حضرت زینب کبری (س) بیان داشت: زینب بانویی است که سراسر حیات با برکت ۵۶ ساله اش با حلم و صبر و بردباری در برخورد با حوادث تلخ و استقامت و پایداری در راه ایمان و جهاد برای زنده نگهداشتن و اثبات حقانیت دین و سنت رسول (ص) و اهل بیت بزرگوارش رقم خورد .

امام جمعه پرندک در ادامه به تشریح پیام نوروزی و بیانات رهبری در حرم رضوی پرداخت و بیان داشت: وقتی رهبری فرمودند من به اروپایی ها اعتماد ندارم باز هم بعض مقامات دولتی ماه ها دنبال آنها رفتند تا شاید حرکتی بکنند ؛ اکنون که رهبری تصریح می‌نمایند آنها به ما خیانت می کردند و از پشت خنجر زدند آیا باز هم باید به آنها امیدوار باشیم؟ از دولت محترم می خواهم تا پیام رهبری را شفاف بفهمد و راه خودشان را درست طی کند تا بیش از این شاهد خیانت و خباثت غربی‌ها نباشیم.

وی در ادامه به موضوع تصویب طرح احداث میدان ورودی شهر پرندک اشاره نمود و در پایان برای پیروزی اسلام و مسلمین دعا نمودند

  • نویسنده : علیرضا مجدی اده ؛ مسئول روابط عمومی ستاد نمازجمعه پرندک